Сопатник тешко повреден откако автомобил излетал од магистралниот пат Кичево–Охрид

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на магистралниот пат Кичево – Охрид, откако 52-годишен жител на селото Грешница излетал од патот.

„Вчера во 22.35 часот на Вчера во 22.35 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај с.Врбјани, И.А.(52) од с.Грешница, управувајќи патничко возило „цитроен пикасо", со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата, сопатникот Ј.Е.(45) од с.Зајас, кичевско, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо" во Охрид, велат од полицијата.

Увид извршила екипа од СВР Охрид.

 

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе