Поради сообраќајка

Сообраќајот на патниот правец Штип-Радовиш се одвива наизменично по една лента

Поради сообраќајна несреќа сообраќајот на патниот правец Штип-Радовиш кај месноста викана Пиљавтепе се одвива наизменично по една лента, соопшти АМСМ.

Оттаму информираат и дека сообраќајот на патниот правец Струга-Дебар, кој претходно беше во прекин кај село Октиси, е нормализиран.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе