Утрово во Скопје

Сообраќајна несреќа во Аеродром кај „Хилтон“

Во сообраќајната несреќа која утрово се случи на булеварот „АСНОМ“  повредени се најмалку две лица, а интервенираше и Противпожарната единица

Сообраќајна незгода меѓу патничко возило „сузуки балено" и комби возило „фолксваген" се случи утринава на булеварот „АСНОМ" кај хотелот „Хилтон" во Аеродром.

Интервенираше и Противпожарната единица.

Од Министерството за внатрешни работи засега нема информации за повредени лица, но очевидци велат дека две лица со возила на Брза помош се пренесени во болница.

На местото на несреќата увид врши екипа на Министерството за внатрешни работи. Оттаму повеќе детали најавуваат за подоцна.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе