Сообраќајна несреќа на патот Неготино-Кавадарци

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Неготино-Кавадарци, во месноста „Маренски уши". Во сообраќајката учествувале две возила, но заега нема информации за евентуално повредени.

Напред комбе кое носи долги метални профили. Одзади друго возило кое удрило во првото, а профилите ја пробиле шофершајбната на второто возило. Одзади патничко моторно возило удрило во второто возило. 

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски ја потврди сообраќајкат и рече дека не може да каже повеќе детали, оти во тек е увидот на лице место.

МИА

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе