Во Центар изречени 113 казни за сообраќајни прекршоци

Сообраќајна контрола откри 17 возачи без возачка дозвола

Сообраќајна контрола во општина Центар уште еднаш потврди дека и натаму е голем процентот на возачи кои управуваат нерегистрирани возила или немаат важечка  возачка дозвола.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека само во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција изрече вкупно 113 казни за сообраќајни прекршоци. сообраќајот.

При тоа, изречени се 17 казни за возење без возачка дозвола и 9 за нерегистрирани возила.

МВР вели дека засилените сообраќајни контроли ќе продолжуваат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе