Сообраќајка во валандовско, возач тешко повреден

Едно лице е потешко повредено во сообраќајка што се случила вчера на магистралниот пат село Удово - село Марвинци, на место викано „Марвинска крстосница“.

Несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „опел корса“ со валандовски регистарски ознаки, управувано од М.К.(44) од село Јосифово, валандовско и патничко моторно возило „опел инсигниа“ со валандовски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(27) од село Брајковци, валандовско. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот М.К., констатирани во Медицински центар Гевгелија.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Валандово. 

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе