Сообраќајка во Струмица, еден тешко повреден

Вчера на пладне во МВР било пријавено дека во Струмица на бул.„Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Т.(39) од с.Дабиле, струмичко, и патничко возило „рено“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.Д.(45) од с.Добрејци, струмичко. 

По незгодата, Г.Д. бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

 

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе