Сообраќајка во Скопје, жена со тешки повреди префрлена во болница

„На булевар „Александар Македонски" во Скопје вчера во 13:00 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес вито" со скопски регистарски ознаки, управувано од М. Б. (21) од село Арачиново, скопско и патничко возило „мазда ЦХ-3" со скопски регистарски ознаки, управувано од Л. З. (65) од Скопје“, инфомираат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Л. З. и со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Клиничката болница „Аџибадем Систина" каде и била  укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе