Сообраќајка во Скопје, мотор се заби во автомобил

„Вчера во 13.00 часот на крстосница од улиците „Втора Македонска бригада" и „Боро Менков" се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „јамаха" со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.Л.(34) од Скопје и патничко возило „цитроен Ц3" со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(47) од Скопје“, информираат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Г.Л. и бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе