Сообраќајка кај Желино, се преврте шлепер

На Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам", се појави фотографија од превртен шлепер кај наплатната рампа Желино-Тетово.

Од МВР ја потврдија информацијата, а сообраќајот се пренасочува. Неофицијално, повредено е едно лице за кое се претпоставува дека е  возачот на камионот.

 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе