Сообраќајка кај Гостивар, сообраќајот Тетово - Гостивар во прекин (ФОТО)

Три возила се судриле утрово на автопатот Тетово - Гостивар, во близина на наплатната рампа пред Гостивар. Според неофицијални информации неколку лица се полесно повредени.

 

Сообраќајката предизвика голема колона од возила кои утрово тргнаа кон туристичките места Маврово, Крушево и Охрид за да го прослават националниот празник Илинден.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе