Сообраќајка кај Гостивар, сообраќајот Тетово - Гостивар во прекин (ФОТО)

Три возила се судриле утрово на автопатот Тетово - Гостивар, во близина на наплатната рампа пред Гостивар. Според неофицијални информации неколку лица се полесно повредени.

 

Сообраќајката предизвика голема колона од возила кои утрово тргнаа кон туристичките места Маврово, Крушево и Охрид за да го прослават националниот празник Илинден.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе