Со закана од нож ограбен Скопјанец

Вчера во 20:50 часот во полициската станица Центар, Д.Ј. пријавил дека околу 16.30 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ во Скопје едно лице со закана со нож му одзело пари и документи.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе