Во Скопје

Со закана од нож на малолетник му бил одземен велосипедот

Денес во 00,20 часот во полициска станица Центар, Ф.И. од Скопје, пријавил дека на 25.06.2020 околу 23,40  часот на улицата Аминта Трети и Кеј 13-ти Ноември, во близина на „Скејт парк“ во Скопје, непознато лице со закана со нож извршило разбојништво над неговиот 17 годишен син, при што му го одзел велосипедот.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе