Со возило удрил во сообраќаен знак и тешко се повредил

На магистралниот пат Кочани-Штип, на влез во село Долни Балван, вчера В.Д. (56) од Штип, управувајќи со возилото „форд фокус“ со штипски регистарски ознаки, излетал од коловозот и удрил во сообраќаен знак.

Од ударот В.Д. добил тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болнца Штип.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе