Со возило удрил во 10 пешаци, еден е тешко повреден

На локалниот пат село Горно Орашје-Тетово, М.Ј. (61) од Мала Речица, тетовско, со патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки вчера удрил во 10 пешаци од Јажинце, Непроштено, Доброште, Пршовце и Тетово.Тие биле во поворка на враќање од погреб.

Во незгодата со тешки телесни повреди добил пешакот А.В., кој бил пренесен во Клиничката болница Тетово. Останатите пешаци добиле телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе