Со возило тешко повредил 70-годишна жена и избегал

Вчера во полиција било пријавено дека во 14.30 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза" со тешки телесни повреди добиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

Таа изјавила дека околу 14.00 часот на улицата „Св.Кирил и Методиј“ била удрена од непознато возило, кое по несреќата го напуштило местото.

Се работи на расчистување на случајот.

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе