Со „порше“ излетале од улица, двајца повредени

Две лица се повредени од кои едното потешко откако доцна синоќа околу 02:00 часот со „порче кајен“ излетале од улица во Скопје.

„Синоќа во 02.10 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Питу Гули“, патничко возило „порше кајен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.(36) од Скопје излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а сопатникот М.П.(43) од Скопје се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, велат од полицијата.

 Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе