Со нож се заканувал на сопругата

Триесет и седумгодишна жителка на Тетово го пријавила својот сопруг дека подолг период ја омаловажувал и и се заканувал, и тоа не само на неа, туку и на нивните три деца.

„Вчера во СВР Тетово, А.Ф(37) од село Палатица, тетовско пријавила дека на 13 декември 2019 околу 20:30 часот нејзиниот сопруг З.Ф од село Палатица ја омаловажувал и и се заканувал со остар предмет. Според пријавеното, заканите кон неа и нивните три деца се повторувале подолг временски период. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информират од МВР.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе