Со мотор удрил во повозрасна жена и избегал

Синоќа околу 23 часот на булеварот „Партизански Одреди" во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С. (83) од Скопје и избегал.

Л.С. добила тешки телесни повреди и била пренесена на лекување во ургентниот центар.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.                                         

 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе