Со мопед паднал на коловоз и тешко се повредил

И.Д.(52) од Виница вчера на ул.„Браќа Миладинови“ во Виница, управувајќи мопед „пежо“ со винички регистарски ознаки, паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Општата болница во Кочани. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Виница. 

 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе