Во Велес

Со мопед излетал од патот и тешко се повредил

Вчера околу 13:10 часот на ул.„Јовче Џипунов" во Велес, Ѓ.П.(71) од Велес, управувајќи мопед „априлија" со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот и паднал на коловозот.

„Притоа Ѓ.П. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Велес, каде му била укажана лекарска помош. По овластување на Јавен обвинител  увид на местото извршила екипа од СВР Велес“, соопштуваат од МВР.

 

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе

ЕУ треба принципиелно да реагира на отворениот национал-шовинизам на бугарскиот парламент, се вели во отвореното писмо на македонски академици и професори до европретставниците во Македонија.

повеќе