Во Велес

Со мопед излетал од патот и тешко се повредил

Вчера околу 13:10 часот на ул.„Јовче Џипунов" во Велес, Ѓ.П.(71) од Велес, управувајќи мопед „априлија" со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот и паднал на коловозот.

„Притоа Ѓ.П. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Велес, каде му била укажана лекарска помош. По овластување на Јавен обвинител  увид на местото извршила екипа од СВР Велес“, соопштуваат од МВР.

 

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе