Со метална шипка по полицаец кој испукал куршум во воздух

У.Р. (49) од Ресен е приведен откако вчера упатувал закани по живот и со метална шипка физички нападнал полицаец кој за да го одбие нападот од службено оружје испукал еден куршум во воздух.

За настанот е известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе