Со „мерцедес“ излетал од патот и удрил во ограда

„Вчера околу 09.30 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на Новоселски мост, патничко возило „мерцедес" со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.(70) од Скопје, изгубило контрола, излетало од коловозот и удрило во металната заштитна ограда. Возачот С.П. се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Гостивар. По укажаната лекарска помош тој бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза" во Скопје на понатамошно лекување.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе

Сè повеќе се зборува за диверзификација на приходите, наместо фаворизирање само еден извор на финансирање.

повеќе

Пранкот врз премиерот го откри „гангот" кој управува со државата.

повеќе