Со лада превезувал дрва без документи

Полицијата од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево вчера го привела 26-годишниот А.И. од село Палиград, во чие возило биле пронајдени огревни дрва без потребната документација.

На влез во село Долно Количани, при преглед на патничко возило лада со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И., биле пронајдени огревни дрва без потребната документација. 

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе