Со камион во полицаец

На влезот во селото Миладиновци, Скопско, товарно моторно возило „ман“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од И.Т. (56) од Радовиш, удрило во полицаец кој извршувал работни задачи.

Полицаецот добил тешки телесни повреди и бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе