Снаа нападнала свекрва во Тетово

Свекрва на 73 години ја пријавила снаата за семејно насилство. Настанот се случил во нивната куќа во Тетово. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што против снаата ќе следува соодветен поднесок.

„Седумдесет и три годишна жителка на тетовско село вчера во 9 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавила дека претходниот ден околу 16 часот во семејниот дом била физички нападната од нејзината 37-годишна снаа. Пријавената по извесно време била повикана во Полициската станица Тетово“, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе