Полицијата најави детали

Случајот со мажот што тепа жена на улица е пријавен во МВР

Случајот со мажот што тепа жена на улица во Скопје е пријавен во полицијата. Од МВР за МКД.мк велат дека кај нив случајот бил пријавен вчера и најавуваат детали за подоцна. 

На видео кое е објавано на социјалните мрежи се гледа како маж турка и удира жена на улица во Скопје. Напаѓачот по инцидентот влегува во такси возило и си заминува.

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе

На Македонија и Бугарија им треба дебата која ќе го унапреди историското разбирање без робување на идеологии, митологии и политики.

повеќе

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе