Случајни минувачи нашле мртов маж во автомобил

На улицата. „Орце Николов" во Скопје во автомобил е пронајден починат 42-годишник.

Вчера околу 1.40 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од страна на Итна медицинска помош, било пријавено дека на ул. „Орце Николов“ во Скопје од страна на случајни минувачи во патничко возило хјундаи, со скопски регистарски ознаки, бил пронајден починат Г.С. (42) од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Пораката на амбасадорот Бејли среде Скопје, јас не ја сфатив како шлаканица врз ДИК и нивните неодговорни членови (за наша несреќа едногласни во мислите и менталната матрица)!

повеќе

Дипломатијата е уметност невозможното да го направите возможно (Ш.-М. Талеиран).

повеќе

Односите меѓу Грција и Македонија се на клучна точка, вели Катимерини и со ѕвездички дообјаснува дека употребата на терминот „Македонија“ е на авторот и дека не го одразува ставот на весникот. Сепак се чини ова е првпат грчкиот весник да нè напише со уставното име.

повеќе