Сообраќајна несреќа

Скопјанка заврши во болница откако удри во четири паркирани возила

Скопјанка синоќа заврши во болница со тешки повреди откако со својот автомобил марка „мерцедес“ удрила во четири паркирани возила.

Синоќа, малку по 20 ласот, во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓурчин Кокале", патничко возило „мерцедес", со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(35) од Скопје, удрило во неколку паркирани патнички возила – „фиат пунто" со скопски регистарски ознаки, сопственост на К.Ј.(33), „бмв" со скопски регистарски ознаки, сопственост на В.Н.(28), „шевролет авео" со скопски регистарски ознаки, сопственост на Л.И.(63) и „опел астра" со скопски регистарски ознаки, сопственост на И.И.(32), сите од Скопје, информира Министерството за внатрешни работи.

Во сообраќајната несреќа со тешки телесни повреди се здобила М.С., констатирани во клиниката „Мајка Тереза". Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје, соопштија од МВР.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе