На автопатот Скопје – Штип

Скопјанка со автомобил удрила во заштитна ограда

Вчера околу 15 часот било пријавено дека на автопатот Скопје – Штип во близина на надвозник за исклучок Кочани, М.В. (38) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „oпел aнтара“ со скопски регистарски ознаки изгубила контрола над истото и удрила во метална заштитна ограда.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Е.В. (30) од Скопје која била пренесена во клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип“, информираат од МВР.

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе