На автопатот Скопје – Штип

Скопјанка со автомобил удрила во заштитна ограда

Вчера околу 15 часот било пријавено дека на автопатот Скопје – Штип во близина на надвозник за исклучок Кочани, М.В. (38) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „oпел aнтара“ со скопски регистарски ознаки изгубила контрола над истото и удрила во метална заштитна ограда.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Е.В. (30) од Скопје која била пренесена во клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип“, информираат од МВР.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе