Скопјанка се скарала со сопругот, па му избегала во странство

Вчера во 15 часот во СВР Скопје 54-годишниот Т.Ј. од Скопје пријавил дека по претходна семејна расправија, од домот си заминала неговата сопруга, 53-годишната Т.Л. од Скопје. 

По пријавата и преземените активности, полициските службеници утврдиле дека Т.Л. излегла од земјава на граничниот премин „Табановце''.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе