Скопјанка нападната во казино

25-годишната скопјанка С.П. синоќа околу 19.30 часот во казино на улица „Македонија“ била физички нападната од Д.Л.(37) од Скопје, додека пак Е.К.(31) од Скопје ја навредувал. 

Полицијата направила записник за констатирани прекршоци по член 12 и член 4 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.  

 

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе