Скопјанка нападната од соседот

Вчера околу 14.20 часот на бул.„Кочо Рацин”, пред станот во зградата во која живее, М.И.(65) од Скопје била физички нападната од соседот Л.У.(44), соопшти МВР. 

На Л.У. му бил сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. 

 

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе