Скопјанка касната од куче скитник

Скопјанка била вчера касната од куче скитник во населбата „Аеродром“.

„Вчера во 14:30 часот во полициската станица Аеродром, П.Ф.(56) од Скопје пријавила дека во вторникот околу 15:30 часот на бул.„Јане Сандански“ била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница“, информираат од МВР.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе