Скопјанка касната од куче скитник

Синоќа во 19 часот и 30 минути во полициската станица Ѓорче Петров, 24- годишна девојка пријавила дека била касната од куче скитник.

„Имено 24- годишната В.Г од Скопје пријавила дека на улица „Австралиска“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница“, соопштуваат од МВР.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе