Скопјанка фатена со фалсификувана возачка дозвола

Кривична пријава против Н.И.(41) од с.Кондово, скопско, поднесе СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа" по член 378 од Кривичниот законик.

Пријавената, иако немала положено возачки испит за Б категорија и немала возачка дозвола, набавила и искористила фалсификувана возачка дозвола за управување со моторни возила од Б категорија.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе