Скопјани среде бел ден претепани и ограбени во Старата скопска чаршија

Скопјанец пријавил дека вчера среде бел ден бил ограбен во Старата скопска чаршија.

„Во 17 часот и 10 минути во СВР Скопје се јавил 48-годишниот Р.А. од Скопје кој пријавил дека во Старата скопска чаршија едно лице со закана му одзело пари и накит“, информираат од МВР.

Претходно скопјанец пријави дека бил претепан во Чаршијата.

МВР информира дека вчера во 15 часот и 30 минути 22-годишниот М.С. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот во угостителски објект во Старата скопска чаршија бил физички нападнат од Б.Г.

 

 

 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе