Скопјани претепани на Бит Пазар

Вчера во 16.03 часот во СВР Скопје, С.Љ.(22) од Скопје пријавил дека околу 15.55 часот, тој и В.Л.(40) од Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, биле физички нападнати од едно лице.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе