Скопјани нападнати во дискотека во Градски парк

Утрово околу 4:30 часот бил нарушен јавниот ред и мир во една од дискотеките сместени во Градскиот парк во Скопје.

Како што соопшти МВР, во полициската станица Карпош А.К.(30) од Скопје, пријавил дека во дискотека во Градскиот парк со В.А.(33) и Е.Н.(24) сите од Скопје, биле физички нападнати од неколку лица.

Се работи на расчистување на случајот.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе