Скопјани нападнати од кучиња скитници

Синоќа во 22.30 часот во полициската станица Центар, М.Л.(53) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.00 часот на плоштад „Македонија" неговиот брат К.Л.(62) бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Исто така синоќа во 20.45 часот во полициската станица Аеродром, Т.Љ.(70) од Скопје пријавила дека на улица „Венјамин Мачуковски" била касната од куче скитник во пределот на нозете.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Ако сте скијач или бордер, зима, планина, снег, сонце и чист воздух веднаш ве асоцираат на авантура и хедонизам. Физичка активност, радост и умствено опуштање.

повеќе