Скопјани каснати од кучиња скитници

Вчера во 14:15 часот во полициската станица Центар К.Б. (50) од Скопје, пријавил дека на Кеј „13 Ноември" возејќи се на велосипед куче скитник го каснало во левата нога.

Вчера исто така во 13:20 часот во полициската станица Аеродром В.Т.(72) од Скопје пријавил дека на паркингот на булевар „АВНОЈ“ куче скитник го каснало во пределот на левата нога.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе