Скопјанец удрен од мотор додека гледал трка

Вчера попладне во СВР Скопје било пријавено дека во атар на с. Кучково, скопско, додека гледал мото крос трка, О.Р. (31) од Скопје бил удрен од мотоцикл, управуван од Д.К. (23) од Гевгелија, натпреварувач, кој изгубил контрола над мотоциклот.

О.Р. се здобил со тешки телесни побреди и бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе