Скопјанец тешко повреден, изгубил контрола и паднал на коловозот

Вчера во 11.30 часот на крстосница од улиците „Архитект Никола Добровиќ" и ул. „Христо Татарчев" во Скопје, мопед „Гилера сталкер" со скопски регистарски ознаки, управуван од С.И.(38) од Скопје, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил С.И. кој бил пренесен во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе