Скопјанец со тврд предмет го нападнал својот татко

Жител од скопско Идризово пријавил дека бил нападнат од својот син.

„Денес во 01.30 часот во полициска станица Гази Баба, Е.Р.(80) од скопското село Идризово, пријавил дека вчера околу 19.00 часот во семејниот дом на ул.„4", по претходна расправија, бил нападнат со тврд предмет од неговиот син Р.Р.(46)“, информираат од МВР.

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе