Скопјанец скокнал од втор кат

Синоќа на булевар„Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат. Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за Д.Б.(24) од Скопје, кој скокнал во присуство на екипа на Итна медицинска помош која претходно пристигнала на местото. 

Д.Б. бил префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе