Поднесена кривична пријава

Скопјанец силувал малолетничка

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.С.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

На 11.02.2020 во напуштена просторија на ул.„Февруарски поход“ во Скопје, пријавениот, извршил полови дејствија врз малолетничка, со која бил во љубовна врска.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе