Скопјанец се повредил додека работел со мотокултиватор

Вчера попладне во Единицата за известување и команда во Скопје, А.М пријавил дека во викенд населбата Орешани, неговиот сосед Б.Р. (53) од Скопје , се повредил со мотокултиватор при вршење  земјоделски работи.

Од екипа на Итна медицинска помош  Б.Р.  бил пренесен во Ургентен центар Скопје, каде му била извршена хируршка интервенција, а увидна екипа на МВР извршила увид на лице место.

 

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе