Скопјанец пронајден починат во својот дом

Вчера во 11.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом на ул.„Адолф Цибировски" бил пронајден починат Б.А.(69) од Скопје.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе